Wymiana szkolna – październik 2006

W tym roku już po raz trzeci gościliśmy w naszej szkole grupę młodzieży ze szkoły Colegio Salesiano z Ibi ( Hiszpania).
Ibi to mała ale urocza miejscowość położona niedaleko znanego kurortu nadmorskiego Alicante. Miasto słynie z produkcji zabawek.
Hiszpańscy uczniowie przyjechali do nas w ramach wymiany szkolnej. W tym roku gościliśmy wyjątkowo liczną grupę, bo aż 23 uczniów, którzy przyjechali do nas wraz

z dyrektorem szkoły Alberto Paya Roca i dwiema nauczycielkami języka angielskiego.
Hiszpanie przebywali w Polsce w dniach od 20 do 27 października. Mieszkali w domach uczniów naszego gimnazjum.
W ubiegłych latach pokazywaliśmy naszym gościom Kraków, Wieliczkę i Oświęcim. W tym roku wybraliśmy się na wspólną wycieczkę do Kazimierza nad Wisłą. Pogoda była piękna i wycieczka bardzo udana. Sporo czasu przeznaczyliśmy także na pokazanie Hiszpanom naszego miasta. Byliśmy razem w Muzeum Powstania Warszawskiego, na wystawie w Pałacu Kultury i Nauki, w Łazienkach i wielu innych miejscach. Gościliśmy nawet na antenie radia Bis, by opowiedzieć o naszej wymianie szkolnej.

Każdy dzień pobytu naszych gości w Polsce był szczegółowo zaplanowany. Hiszpanie uczestniczyli w wybranych zajęciach lekcyjnych oraz brali udział w warsztatach plastycznych i rozgrywkach sportowych. Musieliśmy także znaleźć czas na pracę nad wspólnym projektem, który realizujemy od początku wymiany.

Teraz z niecierpliwością czekamy na drugi etap wymiany, to znaczy nasz wyjazd do Hiszpanii. Wybieramy się do Ibi pod koniec kwietnia. Niektórzy już po raz drugi.

Znamy już gościnność Hiszpanów i wiemy, że jak zwykle będzie wspaniale.