Wymiana gimnazjalna z Colegio Salesiano z Ibi ( Hiszpania )

Już po raz czwarty uczniowie naszego gimnazjum uczestniczyli w wymianie ze szkołą salezjańską z Ibi, w Hiszpanii. Tym razem do Hiszpanii pojechała spora grupa naszej młodzieży, bo aż 25 ucznió w z klas od I do III. Uczniowie pojechali do Hiszpanii pod opieką pani dyrektor Beaty Zdanowicz- Garnuszek i nauczycielki języka angielskiego Jolanty Bukały i przebywali tam cały tydzień w dniach od 14 do 21 kwietnia.
Jak zwykle Hiszpanie przygotowali bardzo ciekawy program pobytu dla polskiej grupy. Byliśmy na całodziennej wycieczce w przepięknej i pełnej wspaniałych zabytków Walencji, która jest stolicą tego regionu, spacerowaliśmy nadmorską promenadą w Alicante, spędziliśmy cały dzień w Terra Mitica- parku rozrywki położonym niedaleko Benidorm. Byliśmy także uroczyście podejmowani przez lokalne władze w Ratuszu miejskim.
Ibi, to małe miasteczko niedaleko Alicante, które od dawna słynie z produkcji zabawek i lodów. Mieliśmy nawet okazję zwiedzić jedną z fabryk lodów i mieszczące się na terenie fabryki muzeum. Ale nasze wymiany to nie tylko zabawa i zwiedzanie. Mieliśmy do wykonania kilka zadań, które są częścią realizowanego przez nas projektu edukacyjnego. Przeprowadzaliśmy wywiady z nauczycielami i uczniami hiszpańskimi, zbieraliśmy informacje, gromadziliśmy materiały.
Hiszpanie jak zwykle byli dla nas mili i serdeczni. Zegnaliśmy się długo i ze łzami w oczach. Niektórzy już w samolocie do Polski myśleli o następnej wymianie, która będzie za rok.