Hiszpania 2010

W kolejnej wymianie z Colegio Don Bosco w Alicante wzięło udział 15 uczniów z klas Ib,Ic,Id, IIc, IId oraz IIId .

Od 13 do 20 marca byliśmy w Hiszpanii.

W pierwszym dniu zostaliśmy przywitani przez dyrektora szkoły.

Po krótkim zwiedzaniu szkoły, przeszliśmy do kuchni, gdzie uczyliśmy się smażyć tortilla de patatas.

Później zwiedzanie zamku Santa Barbara

Następnego dnia pojechaliśmy do Walencji. Mieliśmy ogromne szczęście, bo trafiliśmy na bardzo spektakularne święto, jakim są Fallas de Valencia.

Zwiedziliśmy również przepiękną, malowniczo położoną wioskę Guadajez.

Elche jest miastem, w którym rośnie około 200 000 palm.

Ukoronowaniem pobytu była wizyta w parku rozrywki Terra Mitica!

20 marca nasi hiszpańscy koledzy przylecieli razem z nami do Warszawy.

W Warszawie pokazaliśmy im muzeum powstania Warszawskiego, Pałac Kultury i Nauki, Stare Miasto, Zamek Królewski i zabraliśmy ich na warsztaty plastyczne do Centrum Sztuki Współczesnej w Zamku Ujazdowskim.

Pojechaliśmy też do Torunia, gdzie spaliśmy w zabytkowym forcie, zwiedziliśmy miasto, byliśmy w planetarium i uczyliśmy się piec pierniki.

Ostatniego dnia próbowaliśmy nauczyć naszych gości śpiewać po polsku i tańczyć poloneza.