Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 3 gimnazjalnych odbędzie się 3 września (poniedziałek) 2018 roku o godz. 9.45 w auli. Msza święta w intencji nadchodzącego roku szkolnego rozpocznie się o 8.30 w kościele św. Jozafata. Zbiórka dla przechodzących ze szkoły do kościoła o 8.10 przy szklanym wejściu do budynku.

Wyniki II Międzynarodowego Polsko – Ukraińskiego Konkursu Literacko – Plastycznego ”Poznaj Mój Kraj”

Wyniki II  Międzynarodowego Polsko – Ukraińskiego Konkursu Literacko – Plastycznego ”Poznaj Mój Kraj” organizowanego pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty

Komisja konkursowa, w skład której wchodzili uczniowie Szkoły Profilowanej nr 6 w Dolynie (Ukraina), w tajnym głosowaniu wyłoniła zwycięzców tegorocznej edycji Konkursu „Poznaj Mój Kraj”

Wyniki konkursu literackiego

wyróżnienie- Andrzej Bryndza – Gim.54
wyróżnienie- Karolina Kosińska – Gim.54

Zwycięzcom gratulujemy!

Dyplomy i nagrody przekażemy do szkół do  20 czerwca.

ORGANIZATORZY

Konkurs Ortograficzny „Ortografia na medal”

Dnia 3 lutego 2018 r. odbył się w Gimnazjum nr 54 w Warszawie etap dzielnicowy Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal” dla uczniów gimnazjów.

Do etapu wojewódzkiego przeszły następujące osoby:

z dzielnicy Śródmieście :

• Emilia Gembka – Piątkowska – Szkoła Podstawowa nr 32
  • Julia Tomasiak – IX Liceum Ogólnokształcące
  • Nadia Małecka – IX Liceum Ogólnokształcące

z dzielnicy Żoliborz:

• Szymon Wesołowski – XVI Liceum Ogólnokształcące
  • Mikołaj Pochopień – XVI Liceum Ogólnokształcące
  • Adrianna Chmielewska – LXIV Liceum Ogólnokształcące
  • Karolina Baldy – XVI Liceum Ogólnokształcące

Zwycięzcom gratulujemy!

Uroczyste podsumowanie etapu dzielnicowego i oficjalne ogłoszenie wyników i Mistrzów odbędzie się 28 lutego   (środa!) o godz.13.00 w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń,ul. Stara 4.

Etap wojewódzki Konkursu Ortograficznego odbędzie się 10 marca 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w Zespole Szkół Samochodowych im. Czesława Orłowskiego przy ul. Jana Pawła II nr 69 w Warszawie.

Na eliminacje uczniowie przynoszą pisemną zgodę rodziców – wzór w załączniku.

Testy trzyletnie

Testy trzyletnie w klasach trzecich odbędą się wg następującego harmonogramu:

21 II (środa) – język polski (1 i 2 lekcja)
23 lutego (piątek) – język angielski (1 lekcja)
27 lutego (wtorek) – matematyka (3 i 4 lekcja)
2 marca (piątek) – historia, WOS (4 lekcja)
5 marca (poniedziałek) – fizyka (5 lekcja)
8 marca (czwartek) – geografia (3 lekcja)
16 marca (piątek) – biologia (2 lekcja)
19 marca (poniedziałek) – chemia (4 lekcja)

Konkursy przedmiotowe

Od 17 października do 10 listopada 2017 r. odbywają się szkolne etapy konkursów MKO (Harmonogram TU)
Wszystkie rozpoczynają się o 9.00- ZBIÓRKA PRZED POKOJEM NAUCZYCIELSKIM ZAWSZE O 8.50.
Aby przystąpić do konkursu, zgłaszasz się do swojego nauczyciela danego przedmiotu.
Przed przystąpieniem do konkursu konieczne jest złożenie u wychowawcy  ZGODY RODZICA (TU). MOŻE BYĆ JEDNA NA KILKA KONKURSÓW.
Obowiązujący regulamin znajdziesz TU i na tablicy ogłoszeń w szkole.
Na stronie internetowej Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w zakładce Konkursy  Przedmiotowe znajdują się programy merytoryczne konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów, organizowanych  w roku szkolnym 2017/2018.

Odznaka honorowa „Zasłużony dla Kultury Polskiej”

Kochani !

3 października 2017 roku cała nasza społeczność szkolna LXIV LO oraz Gimnazjum nr 54 reprezentowana przeze mnie, została odznaczona przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaką honorową „Zasłużony dla Kultury Polskiej” .

Jestem niezmiernie dumna i wdzięczna, że docenia się nie tylko nasze działania na polu naukowym, ale także dbałość i wysiłek włożone w wychowanie młodego człowieka m.in. poprzez wydarzenia kulturalne odbywające się od wielu lat w naszej Szkole tj. Sceniczny Otwarty Festiwal Artystyczny SOFA, Przegląd teatralny, Koncert Noworoczny,  Dyskusyjny Klub Filmowy i inne.

Beata Zdanowicz

order1   order2   order3

Zaproszenie

1.10.2017 odbędzie się Piknik Rodzinny – Charytatywny na Rzecz Transplantacji, organizowany przez Klinikę Chirurgii Ogólnej i Transplantacyjnej. Piknik ma na celu propagowanie idei transplantacji narządów, a ponadto daje uczestnikom możliwość wykonania darmowego i szybkiego testu przesiewowego w kierunku obecności we krwi wirusa C, powodującego zapalenie wątroby (przeciwko któremu nie ma niestety szczepionki, ale są nowoczesne leki). W ramach Pikniku będzie można posłuchać rocka w wykonaniu muzyczno-chirurgicznego zespołu „HLA 4 Transplant” (skrót HLA pochodzi z angielskiego „antygeny zgodności tkankowej” – to nasz kod immunologiczny, bez znajomości którego nie byłoby skutecznych transplantacji). Szczegóły na plakacie i w załączniku.

W związku z coroczną akcją ubezpieczenia dzieci i młodzieży od następstw nieszczęśliwych wypadków, uczniowie, którzy chcą skorzystać z ubezpieczenia grupowego proszeni są o wpłatę składki ubezpieczeniowej w wysokości 44,- (czterdzieści cztery złote)  w  terminie  do dnia 30.09.2017 r.

Informacje o wybranej firmie ubezpieczeniowej i zakresie ubezpieczenia zamieszczone są w załącznikach  zał1.    zał2.   zał3. zał4.

Waldemar Juszczak
kierownik gospodarczy

Zebranie rodziców

Zapraszamy Państwa na pierwsze w tym roku szkolnym zebranie rodziców w poniedziałek 11 września o godz. 18.00.