III Międzynarodowy Polsko – Ukraiński Konkurs Literacko – Plastyczny „Poznaj Mój Kraj”

III  Międzynarodowy Polsko – Ukraiński

Konkurs Literacko – Plastyczny „Poznaj Mój Kraj”

pod honorowym patronatem

Dyrektora LXIV Liceum  Ogólnokształcącego im. St. I. Witkiewicza „Witkacego” w Warszawie,  Dyrektora Dolińskiego Akademickiego Humanistycznego Liceum nr 6,  Domu Spotkań z Historią, Fundacji Perié

Adresatami konkursu są dzieci i młodzież w wieku 7-16 lat szkół polskich i ukraińskich uczący się języka polskiego.

  1. Harmonogram konkursu:
  • Rozpoczęcie konkursu: 1 marca 2019 r.
  • Ostateczny termin przekazania prac organizatorom: 30 kwietnia 2019 r.
  • Ogłoszenie wyników konkursu -> maj/czerwiec  2019 r.

Lista osób nagrodzonych zostanie opublikowana na stronie internetowej organizatora.

Regulamin konkursu


Warszawskie Dni Otwarte Doradztwa Zawodowego

Biuro Edukacji Urzędu m.st. Warszawy oraz doradcy zawodowi Centrum Rozwoju Doradztwa Zawodowego WCIES serdecznie zapraszają Uczniów klas VIII szkół  podstawowych oraz III klas gimnazjum wraz z Rodzicami  na indywidualne konsultacje z zakresu doradztwa zawodowego w ramach Warszawskich Dni Otwartych Doradztwa Zawodowego. Doradcy zawodowi zapraszają  w dniach 23 lutego 2019 r. (sobota)  oraz 24 lutego 2019 roku (niedziela) w godzinach od 10.00 do 15.00 do Ogrodu Zimowego Pałacu Młodzieży (wejście główne od ul. Świętokrzyskiej). Nie obowiązują wcześniejsze zapisy.


Konkursy przedmiotowe

Od 15 października do 9 listopada 2018 r. odbywają się szkolne etapy konkursów MKO (Harmonogram TU)
Wszystkie rozpoczynają się o 9.00- ZBIÓRKA PRZED POKOJEM NAUCZYCIELSKIM ZAWSZE O 8.50.
Aby przystąpić do konkursu, zgłaszasz się do swojego nauczyciela danego przedmiotu.
Przed przystąpieniem do konkursu konieczne jest złożenie u wychowawcy  ZGODY RODZICA (TU). MOŻE BYĆ JEDNA NA KILKA KONKURSÓW.
Obowiązujący regulamin znajdziesz TU i na tablicy ogłoszeń w szkole.
Na stronie internetowej Mazowieckiego Samorządowego Centrum Doskonalenia Nauczycieli w zakładce Konkursy  Przedmiotowe znajdują się programy merytoryczne konkursów przedmiotowych dla uczniów gimnazjów, organizowanych  w roku szkolnym 2018/2019.

Ubezpieczenie

UBEZPIECZENIE

W związku z coroczną akcją ubezpieczenia dzieci i młodzieży od następstw nieszczęśliwych wypadków, uczniowie, którzy chcą skorzystać z ubezpieczenia grupowego proszeni są o wpłatę składki ubezpieczeniowej w wysokości 44,- (czterdzieści cztery złote)  w  terminie  do dnia 30.09.2018 r.

Wpłaty zebrane przez skarbników klasowych wraz z listą wpłacających przyjmowane są w pokoju 104 – wysoki parter.

Informacje o wybranej firmie ubezpieczeniowej i zakresie ubezpieczenia zamieszczone są w załącznikach  zał1.    zał2.   zał3. zał4.

 

Waldemar Juszczak
kierownik gospodarczy


Zebranie z rodzicami

Pierwsze zebranie rodziców odbędzie się 10 września (poniedziałek).  O godz. 18.00 w auli spotkanie nt. dostosowań, egzaminów i rekrutacji do szkół ponadgimnazjalnych. Po nim zebrania z wychowawcami klas.


Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego dla klas 3 gimnazjalnych odbędzie się 3 września (poniedziałek) 2018 roku o godz. 9.45 w auli. Msza święta w intencji nadchodzącego roku szkolnego rozpocznie się o 8.30 w kościele św. Jozafata. Zbiórka dla przechodzących ze szkoły do kościoła o 8.10 przy szklanym wejściu do budynku.


Wyniki II Międzynarodowego Polsko – Ukraińskiego Konkursu Literacko – Plastycznego ”Poznaj Mój Kraj”

Wyniki II  Międzynarodowego Polsko – Ukraińskiego Konkursu Literacko – Plastycznego ”Poznaj Mój Kraj” organizowanego pod honorowym patronatem Mazowieckiego Kuratora Oświaty

 

Komisja konkursowa, w skład której wchodzili uczniowie Szkoły Profilowanej nr 6 w Dolynie (Ukraina), w tajnym głosowaniu wyłoniła zwycięzców tegorocznej edycji Konkursu „Poznaj Mój Kraj”

Wyniki konkursu literackiego

Uczniowie szkoły podstawowej

1 miejsce-Róża Ositek – SP 301
2 miejsce-Marta Kasjanowicz – SP 92
3 miejsce-Zuzanna Zwolan – SP 273
3 miejsce-Wojciech Godlewski – SP 267
wyróżnienie-Łucja Sala – SP 267
wyróżnienie-Krystyna Argie – SP 267

Uczniowie gimnazjum

1 miejsce-Magdalena Brudnowska – Gim.54
2 miejsce-Karolina Rogalewicz – Gim.54
2 miejsce-Julia Filipowicz – Gim.54
3 miejsce-Wiktoria Górnicka – Gim.54
3 miejsce-Maria Gawin – Gim.54
wyróżnienie-Jakub Wawrzyński – Gim.54
Wyróżnienie – Jakub Bednarczyk – Gim. 72
wyróżnienie-Zuzanna Kietlinska – Gim.54
wyróżnienie-Zuzanna Helbich – Gim.54
Wyróżnienie – Amelia Miodowska – Gim.54

 

Konkurs plastyczny

Uczniowie szkoły podstawowej

I miejsce- Marta Kasjanowicz – SP 92
II miejsce-Kinga Olszewska – SP 267
III miejsce-Zuzanna Surmak – SP 267
wyróżnienie-Alicja Guzowska – SP 267
wyróżnienie-Katarzyna Biedrzycka – SP 92

Uczniowie gimnazjum

I miejsce- Zuzanna Helbich – Gim.54
II miejsce-Weronika Boczar – Gim.54
II miejsce-Magdalena Szymańska – Gim.54
III miejsce-Alicja Seliga – Gim.54
III miejsce-Olgierd Jędrych – Gim.54
wyróżnienie-Weronika Paplak – Gim. Salezjańskie w Mińsku Mazowieckim
wyróżnienie-Michał Kotte – Gim.54
wyróżnienie-Dominika Elbe – Gim.54
wyróżnienie- Mateusz Mierzwa – Gim.54
wyróżnienie- Andrzej Bryndza – Gim.54
wyróżnienie- Karolina Kosińska – Gim.54

Zwycięzcom gratulujemy!

Dyplomy i nagrody przekażemy do szkół do  20 czerwca.

ORGANIZATORZY


Konkurs Ortograficzny „Ortografia na medal”

Dnia 3 lutego 2018 r. odbył się w Gimnazjum nr 54 w Warszawie etap dzielnicowy Konkursu Ortograficznego „Ortografia na medal” dla uczniów gimnazjów.

Do etapu wojewódzkiego przeszły następujące osoby:

z dzielnicy Śródmieście :

  • Emilia Gembka – Piątkowska – Szkoła Podstawowa nr 32
  • Julia Tomasiak – IX Liceum Ogólnokształcące
  • Nadia Małecka – IX Liceum Ogólnokształcące

z dzielnicy Żoliborz:

  • Szymon Wesołowski – XVI Liceum Ogólnokształcące
  • Mikołaj Pochopień – XVI Liceum Ogólnokształcące
  • Adrianna Chmielewska – LXIV Liceum Ogólnokształcące
  • Karolina Baldy – XVI Liceum Ogólnokształcące

Zwycięzcom gratulujemy!

Uroczyste podsumowanie etapu dzielnicowego i oficjalne ogłoszenie wyników i Mistrzów odbędzie się 28 lutego   (środa!) o godz.13.00 w Warszawskim Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń,ul. Stara 4.

Etap wojewódzki Konkursu Ortograficznego odbędzie się 10 marca 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 w Zespole Szkół Samochodowych im. Czesława Orłowskiego przy ul. Jana Pawła II nr 69 w Warszawie.

Na eliminacje uczniowie przynoszą pisemną zgodę rodziców – wzór w załączniku.


Testy trzyletnie

Testy trzyletnie w klasach trzecich odbędą się wg następującego harmonogramu:

21 II (środa) – język polski (1 i 2 lekcja)
23 lutego (piątek) – język angielski (1 lekcja)
27 lutego (wtorek) – matematyka (3 i 4 lekcja)
2 marca (piątek) – historia, WOS (4 lekcja)
5 marca (poniedziałek) – fizyka (5 lekcja)
8 marca (czwartek) – geografia (3 lekcja)
16 marca (piątek) – biologia (2 lekcja)
19 marca (poniedziałek) – chemia (4 lekcja)